Zabiegi pielęgnacyjne

Nie zapominajmy o rękach

Dość często zdarza się tak, że dbamy o swoją twarz. Nakładamy na nią najlepszej jakości peelingi, maseczki, kremy, a jednocześnie zapominamy o tym, że ręce też potrzebują naszej uwagi. Co więcej, jeśli nie zapewnimy im odpowiedniej pielęgnacji, to może się okazać, że będą wyglądały znacznie starzej, niż wskazywałby na to nasz wiek.

Krem po każdym ich myciu

Jeżeli nie będziemy uważać, jeśli nie będziemy stosować delikatnych mydeł, to może się okazać, że skóra na naszych dłoniach będzie przesuszona, popękana i szorstka, a tego z pewnością byśmy nie chcieli, bo przecież są one naszą wizytówką. Dlatego właśnie musimy pamiętać, aby wklepywać krem w dłonie, po każdym ich myciu. Warto popatrzeć, czy potrzebują one kremu nawilżającego, czy takiego do skóry popękanej, aby mieć pewność, że zapewniamy im te wszystkie składniki odżywcze, które są im najbardziej potrzebne.

Są specjalne zabiegi na dłonie

Warto także wiedzieć, że możemy stosować specjalne zabiegi na dłonie, które będą miały je nawilżać i chronić przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak twarda woda, czy mróz. Dlatego też dłonie możemy moczyć w parafinie, możemy nakładać na nie maseczkę, możemy stosować różne olejki w połączeniu ze specjalnymi rękawiczkami. Najważniejsze, aby stosować to wszystko, co jest najbardziej potrzebne naszym dłoniom.

Koniecznie zobaczmy jakie zabiegi na dłonie są proponowane i które z nich mogą się najlepiej sprawdzić w naszym przypadku. Wówczas będziemy mogli się pochwalić pięknymi dłońmi, które będą miękkie w dotyku.

2 Komentarze do “Nie zapominajmy o rękach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.